NORWEGIA | Zanim wyjedziesz do Norwegii…

NORWEGIA | Zanim wyjedziesz do Norwegii… [15.04.2016]

W ciągu kilku ostatnich lat, norweski rynek pracy dość mocno się zmienił. Dziś pracodawcy nie chcą zatrudniać osób nie znających języka. O ile jeszcze niedawno wystarczały podstawy angielskiego, dziś coraz częściej wymagany jest jednak norweski. Lub przynajmniej gotowość do rozpoczęcia jego nauki. W połączeniu z naprawdę dobrym angielskim.

          Ci, którzy do Norwegii wyjechali już jakiś czas temu, bezlitośnie pozbawiają złudzeń tych, którzy dopiero o tym myślą, albo właśnie stawiają pierwsze kroki. Znajomość języka to podstawa. Angielski jest tak oczywisty, że pracodawcy często nawet nie zaznaczają w ogłoszeniach, że go oczekują. Jeśli do tego dodać choć podstawową znajomość norweskiego, szansę na zatrudnienie rosną. Nie bez powodu szkoły oferujące kursy norweskiego w Polsce przeżywają istne oblężenie. Równie dużym powodzeniem cieszą się zajęcia dla cudzoziemców w Norwegii.

        Kolejna sprawa to wykształcenie. Pracodawcy stawiają coraz większe wymagania. Więc jeżeli dopiero rozważasz wyjazd, dobrze go przemyśl. O pracę w Norwegii nie jest już tak łatwo jak kiedyś. Jeśli nadal się uczysz, nie przerywaj nauki – najpierw zdobądź dyplom, a dopiero później się pakuj. Twoje szanse na norweskim rynku pracy będą znacznie większe.

MarSo

http://pracainauka.pl/aktualnosci/zanim-wyjedziesz-do-norwegii

Powrót


euro-punkt.pl on Facebook